Προγράμματα 2015-2016

Προγράμματα που υλοποιούνται το σχολικό έτος 2015-2016

• Διατροφή Α΄ τάξη (Μαθητές 13)
  • (2) Παλαιοντολογικά ευρήματα Ν. Γρεβενών Μουσείο Μηλιάς & Δεξιότητες Επικοινωνίας     Β΄ τάξη Αμανατιάδης Κων/νος ? Τσέα Λελούδα ( (Μαθητές 11)
  • (2) Ο Κήπος με τις  11 γάτες    & Παλαιοντολογικά ευρήματα Ν. Γρεβενών Μουσείο Μηλιάς    Γ΄ τάξη    Αρμένης Στέφανος (Μαθητές 11)
  • (3) Παλαιοντολογικά ευρήματα Ν. Γρεβενών Μουσείο Μηλιάς &,Μουσικό ?εικαστικό εργαστήρι Δ΄ τάξη Φωτίου Μεταξία & Δεξιότητες Επικοινωνίας Παπαξάνθης Χρήστος   (Μαθητές 19)
  • (2) Διατροφή Ε΄ τάξη Μητρόπουλος Αλέξιος   & Εξαρτήσεις Ε΄ τάξη Μητρόπουλος Αλέξιος   και Χαντές Χρήστος     (Μαθητές 16)
  • Μεγαλώνω και αλλάζω   & Το Δάσος ΣΤ΄ τάξη Γαλάνη Βασιλική    (Μαθητές 15)
  • (2) Η ελληνική γλώσσα στην Ευρώπη Ε, ΣΤ τάξη &     Ο κόσμος μέσα από τις εργασίες μου τάξη Δ΄ Χατζημιχαηλίδου Σουλτάνα (Μαθητές 19)