2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 5 Οκτωβρίου 2015

Τη Δευτέρα στις 5 Οκτωβρίου 2015 γιορτάστηκε η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, με θεματικό άξονα: "Σχολικός Αθλητισμός - Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και Παραολυμπιακά Αθλήματα.

Ο σύλλογος διδασκόντων προσέγγισε τον ανωτέρω  θεματικό άξονα με προβολή ταινιών μικρού μήκους και βιωματικά μέσω αθλητικών δράσεων!

www.dikaiologitika.gr
με θεματικό άξονα: «Σχολικός Αθλητισμός ? Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά Αθλήματα»